Dobry transporter, czyli jaki?

18 lutego 2016

Przewóz zwierzęcia samochodem czy wizyta u weterynarza mogą być dla psa stresującymi sytuacjami, do których warto się wcześniej przygotować. W przypadku kotów ich właściciele nie wyobrażają sobie przemieszczania się bez użycia transportera, większość psów nadal w podobnych sytuacjach zaopatrzona jest jedynie w smycz. Jest to uzasadnione w przypadku dużych ras, których nie sposób przenosić w transporterach i koszach. Jednak jeśli jesteśmy właścicielami małego lub średniej wielkości czworonoga, warto pomyśleć nad takim zakupem. Transporter to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem – nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć sytuacji na drodze, a nagłe hamowanie czy stłuczka mogą być niebezpieczne dla naszego pupila. Ważne, by decydując się na zakup transportera, wybrać produkt dobrej jakości, możliwie najbardziej komfortowy dla psa.

Rodzaje transporterów i ich specyfika

Na rynku dostępnych jest przynajmniej kilka modeli transporterów dla zwierząt. Dobierając odpowiedni dla psa, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na cechy dobrego transportera, takie jak: wytrzymałość materiałów, odporność na zniszczenia – również te, wyrządzone przez samego psa, wykonanie rączki, zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

·         Kontenery – to zdecydowanie najpopularniejszy typ transportera – wybierają go zarówno właściciele kotów, jak i psów. Wykonane są z tworzyw sztucznych, dlatego tak ważna jest jakość materiałów, która gwarantuje pupilowi bezpieczeństwo. Są lekkie, sprawdzają się podczas podróży samochodem czy pociągiem, gwarantują stabilność. Wśród nich warto wyróżnić takie modele jak na przykład FERPLAST Atlas 10 Vision i FERPLAST Atlas DeLuxe 10.

Model Atlas 10 Vision wyróżnia się solidnym, ergonomicznym uchwytem, który ułatwia przenoszenie pupila. Boki transportera wykonane są w dużej części z kraty pokrytej tworzywem sztucznym, która zapewnia odpowiedni dopływ powietrza. W zestawie producent oferuje również poduszkę oraz pojemnik na wodę.

Transporter z serii Atlas DeLuxe 10 to produkt stabilny, zapewniający bezpieczeństwo dzięki specjalnemu zamknięciu, wyposażony w ergonomiczną rączkę i ocynkowane metalowe drzwiczki. Komfort psa został zapewniony dzięki budowie gwarantującej dobrą wentylację oraz wyposażeniu dostępnym w komplecie – poduszce i pojnikowi. Sporym ułatwieniem dla właściciela psa będzie również system całkowitego otwierania.

·         Kosze – wykonane z wikliny. Nieco cięższe niż transportery plastikowe, istnieje również większe ryzyko zniszczenia kosza przez psa.

·         Torby – najczęściej mają postać tekstylnego plecaka na stelażu z kółeczkami. Zaletą jest na pewno lekkość produktu i wielofunkcyjność. Jedynie trwałość materiału może być niewystarczająca, jeśli pies będzie chciał wydostać się z transportera.