Idealna kuweta dla psa

18 lutego 2016

Kuwety kojarzą się raczej z podstawowym wyposażeniem w domu, w którym przebywa kot, ale coraz częściej interesują się nimi również właściciele psów. Spacery są absolutnie niezbędnym elementem codziennego życia psów i nie powinno się z nich rezygnować, ale w niektórych sytuacjach, takich jak choroba lub kwarantanna, kuweta może okazać się niezbędna. Często okazuje się również przydatna w przypadku szczeniaka, którego dopiero uczymy załatwiania swoich potrzeb na dworze i nie zawsze jesteśmy w stanie wyegzekwować od niego prawidłowego zachowania. Warto pamiętać, że kuweta nie powinna być traktowana jako podstawowe rozwiązanie, jeżeli nie ma takiej potrzeby. Decydując się na zakup lub przygarnięcie psa, należy być świadomym wiążących się z tym obowiązków

Kuwety dla psów zwykle różnią się od ich odpowiedników przeznaczonych dla kotów – dlatego warto poszukać rozwiązań dedykowanych specjalnie dla szczeniąt i małych ras. Sklepy zoologiczne oferują coraz więcej produktów, które świetnie spełniają swoją funkcję

Kuweta i mata

Klasyczna kuweta dla psów jest wykonana z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego i ma postać prostokąta – zwykle do wyboru mamy dwie wielkości. Dzięki gumowym nóżkom całość jest stabilna, a wypełnienie gwarantuje chłonność i czystość. Do kuwety należy dokupić specjalny podkład chłonny wykonany z odpowiednich włókien pochłaniających wilgoć i zapach. Dzięki foliowemu obszyciu mocz nie wydostaje się na zewnątrz, a wnętrze kuwety pozostaje czyste. Wielkość maty możemy dobrać do rozmiaru kuwety.

 

Kuweta ze sztuczną trawą

Kuweta z trawą to nowe rozwiązanie oferowane przez producentów akcesoriów dla zwierząt. Sprawdza się w przypadku szczeniąt oraz starszych psów niewielkich ras. Sztuczna trawa powoduje, że później łatwiej przyzwyczaić szczenięta do załatwiania swoich potrzeb na dworze, również starsze psy, które zwykle wychodzą na spacery, mogą szybciej przyzwyczaić się do tego rodzaju kuwety, jeśli zaistnieje taka konieczność.

Całość składa się z trzech części – podstawy, gdzie gromadzi się mocz, warstwy izolującej oraz umieszczanej na wierzchu trawy. Wszystkie elementy są łatwe do czyszczenia – sztuczna trawa wykonana jest z syntetycznych włókien, więc można nawet wyprać ją w pralce. W sklepach zoologicznych dostępne są również trawy wymienne, dzięki czemu nie musimy kupować całego zestawy, jeśli wierzchnia warstwa szybciej się zużyje.